Apple Vision Pro için 3 yeni oyun geliyor

Apple Vision Pro‘nun yarınki büyük lansmanı öncesinde, oyun dünyasında sürpriz bir heyecan yaşanıyor. Platform için özel olarak tasarlanan üç yeni oyun; Kluge Interactive tarafından geliştirilen ritim oyunu Synth Riders, ve Apple Arcade aracılığıyla iOS için daha önce yayınlanmış olan Illustrated ve Patterned oyunlarının yeni versiyonları duyuruldu.

Synth Riders, VR teknolojisini kullanarak oyuncuları adeta bir dans pistine davet ediyor. Oyunda, popüler şarkılar eşliğinde havada uçuşan notalara dokunarak ve engellerden kaçarak ritme uyum sağlamak gerekiyor. Kluge Interactive, Apple Vision Pro’nun mekansal gerçeklik özelliklerini kullanarak oyunu yeniden tasarladı. Bu yenilik, notaların sanki oyuncunun kendi odasına doğru uçuyormuş gibi bir his yaratıyor. Oyunun çıkışında 73’ten fazla şarkı bulunacak ve Kluge, tüm şarkı listesini Spotify üzerinden paylaştı. Oyunun nasıl bir deneyim sunacağına dair bir oynanış videosu da yayınladılar.

Illustrated ve Patterned ise, dijital yapboz oyunları olarak tanınıyor. Illustrated, her bir resimle birlikte bir hikaye sunarken, Van Gogh Müzesi ile iş birliği içinde geliştirildi. Patterned ise tekrar eden desenlerle dolu resimlere dayanıyor. Her iki oyun da, Apple Vision Pro’nun SpatialOS özellikleri etrafında yeniden tasarlandı. Böylece oyuncular, çözmekte oldukları yapbozlara tamamen dalmış bir deneyim yaşıyorlar. Oyunlar, lansman sonrasında daha fazla yapboz ile güncellenecek.

Synth Riders, Illustrated veya Patterned oynamak için bir Apple Arcade aboneliğine ihtiyacınız olacak. Aynı şey, diğer Apple Vision Pro lansman oyunları için de geçerli; örneğin Resolution Games’in Game Room, What the Golf? ve Super Fruit Ninja oyunları için. Apple Vision Pro’da 100’den fazla düzenli Apple Arcade oyunu da oynanabilir ve Bluetooth bir kontrol cihazını başlığa kolayca bağlayarak bu oyunları oynayabilirsiniz.

Apple Vision Pro ve bu platforma özgü Synth Riders, Illustrated ve Patterned oyunları 2 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Bu yenilikçi oyunlar, teknoloji ve eğlence dünyasını bir araya getirerek, oyunseverlere benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir