AKOM’dan İstanbul’a Uyarı! Sıcaklık Günbegün Azalacak

Yeni hafta başı itibarıyla bölgeye soğuk ve yağışlı havanın giriş yapacağı, sıcaklıkların gün ve gün azalarak kış değerlerine gerileyeceği beraberinde aralıklarla sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da hava yarın en düşük 8 derece, çarşamba 7 derece, perşembe 6 derece, cuma 5 derece, cumartesi ise 4 derece olacak.

Türkiye, haftanın ilk gününe sağanakla başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise kritik uyarıyı yaptı. İstanbul dahil 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapan Meteoroloji uzmanları, sel ve su baskınlarına karşı uyardı. İstanbul’da hafta boyu sağanak yağışların devam edeceği belirtilirken fırtına uyarısı da yapıldı. Doğu için de çığ alarmı vardı.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise İstanbul için tarih vererek kritik uyarılarda bulundu.
Prof. Şen şunları söyledi:

‘SICAKLIK 9 DERECEYE DÜŞECEK’

* Bugün Marmara hafif, Ege ve Batı Akdeniz kuvvetli yağmurlu. Sıcaklıklar çarşamba günü ortalamaya doğru azalacak. Yağışların durmasıyla barajlarda yükselme durdu. Doğu’da kar erimeleri akarsuların debilerini yükselir.

* İstanbul, İzmir, Antalya aralıklı sağanak yağışlı 17-18-19C. Ankara gece yağmurlu 16C. Sıcaklıklar çarşambadan itibaren ortalamaya dönecek. Yağış hafta boyu Anadolu’ya da yayılacak. Anadolu’nun yükseklerinde hafta sonu karla karışık yağmur ve kar görülebilir. İstanbul’da perşembe 9 dereceye kadar kadar düşer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir