Yeni Korku Yükleniyor: Ereksiyon Olan Erkeklerin Kelimenin Tam Anlamıyla Bayılabileceğini Biliyor muydunuz?

Biraz civcivli konulardan bahsedelim! Çoğu kişi, cinsel hayatında yaşadığı sıkıntıları kimseyle paylaşmak istemez. Bu anın özel olmasının yanı sıra bunun başka bir nedeni de tatmin edememe korkusu ve performans kaygısıdır. Hatta ve hatta bu iki neden yüzünden erkeklerin ereksiyon oldukların bayılabileceklerini ve burunlarının kanayacaklarını biliyor muydunuz? Gelin anlatalım!

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/love-sex/…

Düşündüğünüzden çok daha sık yaşanan bir olayı anlatmaya geldik.

Daha önce duymuş muydunuz bilmiyoruz ama bazı erkekler erekte olduklarında bayılabilir ya da burnu kanayabilir! Bu durum sadece o anki cinsel gerilimi öldürmekle kalmıyor, aynı zamanda düşündüğünüzden daha yaygın olduğu için kontrol edilmesi gereken bir şey olabilir.

Bu sorunun ise nedenleri yok değil.

Numan’da GP Lideri Dr Luke Pratsides, ereksiyon sırasında burun kanamalarının bir dizi farklı faktörden kaynaklanabileceğini söyledi. Kan basıncının artmasının yanı sıra bir erkeğin  kan pıhtılaşmasıyla ilgili sorunları varsa da burnu kanayabilir. Bu, düzenli bir sorun haline gelirse, erkeklere kan testi yaptırmaları önerilir.

Ancak bunun nedeni performans kaygısı da olabilir.

‘Performans kaygısı ve ‘Ya onu tatmin edemezsem’ düşüncesi ayrıca kan basıncında geçici yükselmelere neden olabilir ve bu da burun kanamalarında rol oynayabilir. Bu durum insanların heyecanlandıklarında baygınlık hissetmeleriyle aynıdır.’

“Birinin ereksiyon halindeyken neden bayılabileceğini anlamak için, öncelikle insanların neden ereksiyon olduğunu anlamamız gerekiyor.”

‘Ereksiyonun gerçekleşmesi için, kan damarlarının genişlemesine ve penise kan akışının artmasına izin veren parasempatik sinir sistemi adı verilen sinir sisteminin bir bölümünün aktive edilmesi gerekir. Nadir durumlarda bu çok hızlı gerçekleşebilir. Bu da beyinden çok fazla kanın yönlendirilerek baş dönmesine ve aşırı durumlarda bayılmaya neden olur.’

Ancak endişe duyan erkeklerin kan basıncını kontrol etmesi yeterlidir.

Çünkü uzun vadede yüksek tansiyon kişilerde bayılmalara, burun kanamalarına neden olabilmekte ve daha ciddi sorunlara da yol açabilmektedir.

Ancak, özellikle yeni bir partneriniz olduğunda, Dr Luke, performans kaygısının yatak odasındaki şeyleri gerçekten etkileyebileceğini söyledi.

‘Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, partnerinizle bunun hakkında konuşmaktır. Sık sık seks yaparken bu belirtilerden birini yaşarsanız, doktorunuzu görmeli ve tavsiye için sorunları konuşmalısınız.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir