Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 15. sezon başvuruları başladı

Sabancı Vakfı’nın 2009’dan bu yana, Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin ve kurumların yaptıkları çalışmalarla yarattıkları etkileri görünür kılmak ve topluma ilham vermek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programının 15. sezon başvuruları başladı.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, programa, www.farkyaratanlar.org adresi üzerinden 30 Kasım gün sonuna kadar başvuru yapılabilecek. Fark Yaratanlar Programı, toplumsal sorunların bireysel çaba ve aktif vatandaşlık örneğiyle nasıl çözülebileceğine dair topluma ilham vermeyi amaçlıyor.

TOPLUMA İLHAM VERECEK ADAYLARI BEKLİYORUZ

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Fark Yaratanlar Programı ile 14 yıldır toplumsal gelişim için faydalı işler yapan bireyleri ve kurumları görünür kılmak için çalıştıklarını belirtti.

Safkan, programın 15. sezonunda da şikayet etmek yerine harekete geçen, topluma ilham verecek adayları beklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı ile 2009 yılından bu yana Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin ve kurumların yaptıkları çalışmalarla yarattıkları sosyal faydayı görünür kılmayı ve topluma ilham vermeyi amaçlıyoruz. 14 yıldır düzenlenen Fark Yaratanlar Programı kapsamında bugüne kadar 46 şehirden toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üreten 210 birey ve kurum seçildi, çalışmaları Türkiye ile paylaşıldı. Fark Yaratanlar Programı ile 14 yılı geride bırakırken, 81 ilden 14 bine yakın başvuru aldık. Birbirinden değerli proje ve çalışmaların topluma ilham olmasına ve seslerini duyurmalarına katkı sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl da toplumsal gelişime katkı sunmak üzere, şikayet etmek yerine harekete geçen kişi ve kurumların başvurularını ve çalışmalarıyla fark yarattığı düşünülen adayların önerilmesini dört gözle bekliyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir