Real Madrid Hazard’ı Fenerbahçe’ye önerdi!

Süper Lig’de ara transfer dönemi sona erse de yeni sezon kadro planlamaları adına çalışmalar sürüyor. Fanatik’te yer alan habere göre Real Madrid’in büyük umutlarla Chelsea’den transfer ettiği ancak bekleneni veremeyen Belçikalı yıldızı Eden Hazard’ı içinde Fenerbahçe’nin de olduğu birçok kulübe önerdiği iddia edildi. Üstelik Real Madrid, Hazard’ın maaşını da ödemeye hazır!

Senelik maliyeti 20 milyon Euro’yu bulan tecrübeli oyuncu için hiçbir takım istekli değil. İddiaya göre Real Madrid, maaşının büyük bölümünü karşılamaya hazır olduğunu belirterek dünyaca ünlü yıldızı, aralarında Fenerbahçe’nin de dahil olduğu birçok takıma önerdi.

Bir zamanlar dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Eden Hazard artık takımda istenmiyor. Chelsea’deki muhteşem performansı sonrası Real Madrid’in 2019’da kendisi için 115 milyon Euro ödemesi sürpriz olmadı. Ancak Eden Hazard transferi, İspanyol devinin tarihindeki en büyük hayal kırıklıkları arasındaki yerini aldı. Belçikalı oyuncu, Chelsea’deki formuna asla ulaşamadı, peş peşe yaşadığı sakatlıklar nedeniyle kariyeri hızla düşüşe geçti. Hazard, formaya adeta hasret kalmasına rağmen Real Madrid ile 2023-24 sezonunun sonunda bitecek sözleşmesini tamamlamak istiyor.

Hazard-Fenerbahçe iddiaları yeni değil. Geçtiğimiz ocak ayının ilk günlerinde İspanyol basını, Sarı-Lacivertliler ile Real Madrid arasında Belçikalı süperstar için temas kurulduğunu yazmıştı. Ancak 32 yaşındaki oyuncunun o dönemde sakat olması, form tutmasının kolay gözükmemesi nedeniyle Fenerbahçe, bu transferde ısrarcı olmadı. Görünen o ki yaz transfer döneminde Eden Hazard’ın ismi yeniden sık sık gündeme gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir