Mustafa Kemal Atatürk’ün Annesinin Hayatını Konu Alacak ‘Zübeyde’ Filminin Detayları Belli Oldu!

Geçtiğimiz aylarda tanıtım filminin yayınlanmasıyla tüylerimizi adeta diken diken eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatını konu edecek filmin çekimleri başladı. Cumhuriyetimizin 100. yılında yayınlanması beklenen filmin oyuncu kadrosuna, senaryosuna ve diğer ayrıntılara gelin beraber bakalım.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatını konu eden film ‘Onurlu savaşçıların yürekli analarına adanmış Zübeyde’ ismiyle izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Çekimleri İzmir’in Bergama ilçesinde başlayan filmin yapımcısı Nuri Yıldırım, film çekimlerini altı hafta sürecek şekilde planlayarak filmin önemine değindi.

Nuri Yıldırım: “Her onurlu savaşçının bir bekleyeni vardır. Bu bir de anne olunca duygular bambaşka bir yere taşınıyor. Toplumda herkese dokunacak bir ana-oğul hikâyesi her şeyden önce ama oğul Mustafa Kemal olunca da hikâye bambaşka bir yere taşınıyor tabii. Anne-oğul ilişkisi anlattığımız için de herkes kendinden bir şey bulacak.”

Cumhuriyet’in 100. yılı olmasının yanı sıra bir kahramanın annesini anlatmak üzere yola çıkılan bu filmde Zübeyde Hanım’ı Kuzey’in Yıldızı Aslıhan Güner canlandıracak.

Ulu Önder’e hayat verecek olan isim ise daha önce ‘Hükümsüz’ ve ‘Bir Başkadır’ dizilerindeki rolleri ile bilinen Alican Yücesoy oldu.

Filmde Aslıhan Güner ve Alican Yücesoy’un yanı sıra Emre Kınay, Devrim Nas ve Sitare Akbaş gibi oyuncular yer alacak.

İzleyiciyi göçlerin ve salgınların yaşandığı bir döneme götüren film ayrıca, Karamanoğlu Mehmet Bey’in yüzyıllar önceki yenilgisinden sonra Selanik’e yerleştirilen Konyarlar’a, 1789 Fransız Devrimi sonrasına ve milliyetçilik akımlarının etkisiyle ortaya çıkan ulus devletlere yer verecek.

Senaryosunu İlber Tekinsoy’un üstlendiği bu anlamlı film 29 Ekim haftasında vizyona girerek değerine değer katacak.

Geçtiğimiz günlerde afişi yayınlanan filmin gişe gelirlerinin bir bölümü ise Darüşşafaka’ya bağışlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir