İl Emniyet Müdürü, Şube Müdürünü darp eden AKP’liyle poz verdi!

Karaman’da AKP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak‘ın Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar’ı polis merkezinde çıkan tartışmada darp ettiği belirtildi. Bu olayın ardından Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş ise saldırgan Kemal Toprak’ın da bulunduğu AKP’li isimlerle poz vererek fiziki saldırıyı yalanladı, “tamamen sözlü tartışma” dedi. Ancak Yanar’ın darp edildiğine dair rapora ortaya çıktı.

Karaman’da iki gün önce seçim çalışması yapan AKP Gençlik Kolları üyesi gençler şikâyet üzerine gözaltına alındı. Polis merkezine giden AKP Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Toprak ile Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar arasında tartışma çıktı. Yaşanan arbede sonrası Kemal Toprak’ın, Alparslan Yanar’a yumruk attığı iddia edilmişti. Tarafların birbirlerinden şikâyetçi oldu, soruşturma başlatıldı.

Olayın Türkiye gündeminde geniş yankı bulmasının ardından AKP Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, AKP Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş bir araya gelerek poz verdi.

İl Emniyet Müdürü “tamamen sözlü bir tartışma” dedi

Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, “Yapmış olduğumuz incelemede olayın tamamen sözlü bir tartışmadan ibaret olduğu ve herhangi bir fiziki tartışmanın olmadığı ve tarafların karakoldan olaysız ayrıldığı anlaşılıyor. Herhangi bir olay meydana gelmemiştir” dedi.  AKP Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, yapılan haberlerin art niyetli olduğunu ve Karaman’da seçim çalışmaları sırasında bazı çevrelerin gerginlik çıkarmaya çalıştığını ileri sürdü. Karakolda yaşanan olayın ise sadece ağız dalaşı olduğunu ifade etti.

Sözcü’de yer alan habere göre ise Alparslan Yanar’ın darp edildiğine ilişkin rapor ortaya çıktı. Darp raporunda Yanar’ın sağ kolunda ve boyun bölgesinde dermabrazyon (derinin en üstteki tabakasının soyulması) ve kızarıklık olduğu belirlendi.

Yaşanan olay sonrası, dün gece AKP Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak istifa etti. Toprak istifasını, görüntülere ve darp raporuna rağmen “Basına yansıyan asılsız ve yalan haberler hususunda adli süreci başlattım ve konuyu yakinen takip edeceğim” diyerek, sosyal medya hesabından duyurdu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir