Ankara’da otelde su yerine servis edilen çamaşır suyu, bir çocuğu hastanelik etti

İstanbul’dan tatil için Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki bir termal otele gelen bir aile, inanması zor bir olay yaşadı.

Su yerine çamaşır suyu verildi, aile bilmeden çocuklarına içirdi

Aile, otel restoranında Türk kahvesi sipariş ettiklerinde, 2 yaşındaki kızları Leyla’ya yanlışlıkla çamaşır suyu servis edildi. Durumun farkına varmayan aile, Leyla’ya sandıkları çamaşır suyunu içirdi ve kızları nefes alamaz hale geldi. Minik çocuk hemen hastaneye kaldırıldı.

İddiaya göre temizlik görevlisi, pet şişede bulunan çamaşır suyunu mutfak tezgahına koydu. Garson da su sandığı çamaşır suyunu çocuğa getirdi.

Minik Leyla’nın annesi Zeynep Y., yaşadıkları korkunç anlara yönelik Habertürk’e açıklamalarda bulundu.

“Çamaşır suyu olduğunu tahmin edemeyiz”

Zeynep Y.,

Pet şişeye çamaşır suyunu boşaltıyorlar daha sonra tezgahın üstüne koyuyorlar. Daha sonra orada olduğunu unutuyorlar. O su şişesinden garson açıp bizim bardağımıza döküp üzerine de bir dilim limon koyup bize servis ediyor. Yani benim onun çamaşır suyu olduğunu tahmin etmem imkansız.

diye konuştu.

“Çocuğumun ağzı dudakları şişti, hemen hastaneye koştuk”

Zeynep Y.,

Leyla birden nefes alamadı, öksürmeye başladı. Su sandığımız şeyin aslında çamaşır suyu olduğunu anladık. Leyla ağzını tutamıyordu. Ağzında ödem oluştu dudakları ağzı şişti. Çok korktuk, hemen hastaneye koştuk.

dedi.

Çok şükür ciddi bir sorunu yok

Minik Leyla’nın hastanedeki tedavisine yönelik Zeynep Y., “Çok şükür ciddi bir sorun yok, ama daha kötüsü de olabilirdi.” diye konuştu. Yeni, içilen çamaşır suyunun sanayi tipi olduğunu belirtti.

Aile şikayetçi oldu

Olaya ilişin aile, otel ve garson hakkında suç duyurusunda bulundu. Kızılcahamam Başsavcılığı tarafından “taksirle yaralama” soruşturması açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir